Sverigeresor.se

Sök upplevelser, boende och resor i Sverige – 6 521 st

Korskullens Camping, Stugor & Café

Korskullens camping är en centralt belägen campingplats i den charmiga småstaden Söderköping. Härifrån är det en kort promenad till Göta Kanal och medeltidsstadens alla sevärdheter, och runt knuten har vi hela S:t Anna skärgård.

Här kan du vid sidan av våra campingstugor, hyra det renoverade 1700-tals torpet Grindstugan, en självhushållsstuga för upp till åtta personer. Denna stuga kan även hyras vintertid.

Här kan du även hyra en cykel, kanske för en tur längs Göta Kanal. Då avståndet är relativt kort (ca 45 km), passar Söderköping bra att stanna i när ni ska besöka Kolmården.

Hjärtligt välkomna!

SCR

Dela:

SCR
Snälltåget
Körunda Golf & Konferenshotell
Sommarbanner Snälltåget
Vidbynäs Gård

© Trido AB 1997-2023
Alla priser är inkl. moms om ej annat anges. Sverigeresor.se garanterar ej att information om enskilda produkter stämmer.

Nyhetsbrev

Gratis tips om upplevelser, boende och resor i Sverige
– direkt till din e-post!